عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

آشنایی کامل با روال اداری و فنی مراحل چاپ کتاب

آشنایی کامل با روال اداری و فنی مراحل چاپ کتاب

آشنایی کامل با روال اداری و فنی مراحل چاپ کتاب توسط گروه پژوهشی پیشگامان مسیر دانش

کتاب پس از آماده شدن، صفحه­ آرایی شده برای گرفتن شابک راهی خانه کتاب می­شود (که البته ناشران این شابک را به تعداد از خانه کتاب دریافت کرده و در اختیار دارند).

پس از اختصاص شابک، کتاب به کتابخانه ملی برای گرفتن فیپا فرستاده می­شود که پس از دریافت فیپا که اطلاعات کامل کتاب در آن جمع شده کتاب به وزارت ارشاد برای دریافت مجوز چاپ فرستاده می­شود تا مجوز چاپ برای کتاب صادر شود.بعد از اتمام تمام مراحل کتاب آماده چاپ است و توسط ناشر برای لیتوگرافی، چاپ و صحافی فرستاده می­شود. حالا کتاب شما آماده است.

تمام این مراحل ممکن است بین ۱ ماه تا ۳ماه طول بکشد.بعد از نشر کتاب تعداد ۶ جلد(برای تیراژ۱۰۰۰) از کتابها برای مرحله اعلام وصول تحویل ارشاد شده و مراحل چاپ تکمیل می شود. پس از آماده شدن فایل کتاب، برای نشر کتاب ابتدا باید شابک گرفته شود. شابک شماره ی شناسه بین المللی یک کتاب است که توسط خانه کتاب ارائه می­شود.

این شماره شابک به تعداد در اختیار ناشران می­باشد. پس از گرفتن شابک فایل کتاب به همراه شابک به کتابخانه ملی داده می­شود تا فیپا صادر شود.

فیپا در واقع همان شناسنامه کتاب در کتاب خانه ملی می باشد. پس از صادر شدن فیپا توسط کتابخانه ملی فایل نهایی کتاب به صورت پی دی اف و ۱ نسخه از کتاب تحویل وزارت ارشاد برای صدور مجوز چاپ می شود.

مراحل اداری کاملا توسط ناشر انجام می شود و نویسنده دخالتی در این پروسه ندارد. مدت زمان مراحل اداری نشر کتاب چقدر است؟؟؟ شابک که به تعداد در اختیار ناشر است.

مدت زمان صدور فیپا معمولاً ۷ روز کاری است و مدت زمان صدور مجوز ارشاد بین ۱۰ روز تا ۶ ماه می باشد. کتابهای علمی معمولاً ۱۰روز، کتابهای شعر ۲ تا ۳ ماه، داستان و رمان ۲ تا ۴ ماه و کتاب های حوزه علوم انسانی بین ۱ماه تا ۴ ماه طول می کشد تا مجوز ارشاد صادر شود البته این زمان ها تقریبی است و در شرایط مختلف متفاوت می باشد.

اخذ مجوز کتاب

یکی از خدمات موسسه thesispublication اخذ مجوز برای کتاب های شماست.

مراحل اخذ مجوز کتاب کاری پیچیده و نیازمند اشنایی به کار های اداری مربوط به ان میباشد.ما پیشنهاد میکنیم برای اخذ مجوز کتاب ، یا از شرکت های معتبر استفاده کنید و یا از مشاوران شرکت های معتبر کمک بگیرید
شما میتوانید موسسه thesispublication را برای اخذ مجوز و چاپ کتاب هایتان انتخاب کنیم
ما مجوز و چاپ کتاب را در زمان کوتاه و با هزینه های مناسب برای مولف ،انجام میدهیم

آشنایی کامل با روال اداری و فنی مراحل چاپ کتاب

برچسب ها :